Арештмайданчик (штрафстоянка) у Львові та ваші права при евакуації авто

Арештмайданчик (штрафстоянка) у Львові та ваші права при евакуації авто

Як дізнатися, на який штрафмайданчик відвезли евакуйований автомобіль. Що потрібно щоб забрати автомобіль.

Співробітники Нацполіції та муніципальних служб евакуації авто (у Львові це ЛКП «Муніципальна варта») при деяких обставинах мають повне право евакуювати ваш автомобіль на штрафмайданчик і стягнути з вас гроші не тільки за його неправильне паркування, а також за транспортування і зберігання на автостоянці.

Дії співробітників поліції та комунальних служб в на підставі інструкції про порядок примусової евакуації транспортних засобів та постанови Кабміну «Про затвердження Порядку тимчасового затримання працівниками уповноважених підрозділів Національної поліції транспортних засобів та їх зберігання» є правомірними, але, як і скрізь є свої нюанси.

З цими нюансами ми хочемо вас познайомити.

Транспортування вашого автомобіля на арештмайданчик можливе тільки у випадках:

  1. Якщо ваша машина створює перешкоди для дорожнього руху.
  2. Якщо через вашу машини виникає загроза безпеці громадян.
  3. Якщо авто було припарковано на місці паркування осіб з інвалідністю або супроводжуючих їх осіб.
  4. На власника авто, як боржника, якого оголошено в розшук, чи на сам транспорт накладено арешт (Згідно ЗУ «Про виконавче провадження»).

Евакуація автомобілів на арештмайданчик не є прямим обов'язком співробітників поліції чи комунальників. Це скоріше їх право. Цим пояснюється, чому в деяких випадках, співробітники не евакуюють неправильно запаркований автомобіль, або навпаки, евакуюють автомобіль, як здається на перший погляд, без видимих ​​причин.

Згідно з правилами дорожнього руху ваш автомобіль створює перешкоду для дорожнього руху, якщо він знаходиться на шляху учасників дорожнього руху. Таким чином, якщо ваш автомобіль на змушує учасників дорожнього руху зупинятися, знижувати швидкість або здійснювати об'їзд - підстав для його евакуації у співробітників поліції бути не повинно. Це що стосується першого пункту.

Загроза безпеки громадянам в разі паркування з порушенням правил дорожнього руху - теж поняття відносне. Якщо автомобіль не створює видимих ​​причин загрози безпеці для громадян - можна говорити про неправомірність його евакуації на штраф-стоянку.

Перешкодами для евакуації вашого автомобіля може служити пасажир, що знаходиться всередині салону автомобіля або присутність поблизу автомобіля його безпосереднього господаря, що логічно: "Хто дасть тягнути свою машину в невідомому напрямку". Іншого пояснення для виникнення перешкоди придумати складно. Навряд чи поліцейські чи працівники ЛКП мають здатність сканувати простір з метою визначення місця розташування господаря автомобіля. Додатковою перешкодою для евакуації автомобіля може бути той факт, що ваша машина стоїть на ручнику.

При евакуації автомобіля співробітником служби складається протокол, причому в трьох примірниках. Чому в трьох? Перший залишається в нього, другий на штрафмайданчику, а третій вручається безпосередньо господареві автомобіля, коли той буде забирати автомобіль. Якщо ж з якихось причин, протокол вам не був вручений, протягом двох діб вам його повинні будуть вислати поштою. Добу для того щоб вислати, плюс добу на доставку поштою.

Протокол евакуації для власників автомобілів є вельми важливим документом. Саме на підставі протоколу евакуації можна довести її неправомірність. У протоколі вказується дата, адреса, підстави для евакуації, модель вашого автомобіля з реєстраційним знаком, адреса арештмайданчика куди він був транспортований, а також дані співробітника поліції чи муніципальної служби, який цей протокол складав.

Тому обов’язково збережіть цей документ хоча б в найближчий час, не викидайте його.

При складанні протоколу працівник зобов'язаний зробити висновок про видимі ​​пошкодження автомобіля в присутності двох понятих. Особливих розпоряджень щодо понятих нема, і в їх ролі цілком можуть виступати інші співробітники служби евакуації чи поліції.

За пошкодження, в результаті транспортування транспортного засобу на штрафмайданчик несе відповідальність юридична особа, працівники якого здійснювали транспортування автомобіля або його подальше зберігання. В силу цього, перш ніж забрати свій транспорт і розписатися в протоколі, переконайтеся, що на вашій машині немає пошкоджень, не зазначених в протоколі. Після того, як ви підпишете протокол і заберете машину, довести що-небудь буде практично неможливо.

Якщо ви помітили нові пошкодження у своєї машини, тим більше не відображені в протоколі, не підписуйте його, запросіть свідків, сфотографуйте або зафіксуйте на відео пошкодження автомобіля і складіть відповідний ситуації документ, на підставі якого ви можете вимагати відшкодування матеріальних збитків у відповідальних осіб. Відео або фотозйомка при наявності явних проблем, надасть вам неоціненну допомогу в разі судового розгляду. По можливості бажано залучити до складання документа осіб, що проводили евакуацію автомобіля, в процесі якої йому було завдано ушкодження.

Щоб забрати автомобіль з арештмайданчика у Львові, одного ключа запалювання буде недостатньо. На руках повинні бути документи, що підтверджують ваше право на управління, саме цим транспортним засобом (посвідчення водія, паспорт, техпаспорт авто).

При оплаті примусової евакуації вашого автомобіля і подальшого його зберігання на штрафмайданчику витрати повинні складати лише ці два пункти, без всяких необґрунтованих надбавок і накруток бо в законодавстві про них (надбавки) ані слова.

висновки:

  • завжди намагайтеся визначити правомірність дій по евакуації;
  • забираючи автомобіль з майданчика, переконайтеся у відсутності на ньому пошкоджень, лише після цього підписуйте протокол;
  • оплачуйте тільки штраф за неправильне паркування та витрати пов'язані з транспортуванням та зберіганням вашого автомобіля на штраф стоянці;
  • якщо ваше авто не може їхати самостійно, ви завжди можете скористатись послугами евакуатора нашої компанії.

Список адрес та телефони арештмайданчиків для авто у Львові:

Якщо ваше  авто забрали абсолютно в невідомому напрямку, не панікуйте. У місті Львів  існує декілька штраф-стоянок, куди можуть відвезти ваш автомобіль. Якщо ви не знайшли машину там де ви її залишили, не варто піднімати паніку, швидше за все її відбуксирували на одну з нижчезазначених стоянок за порушення правил паркування.

м. Львів, вул. Конюшинна, 15  

м. Львів, вул. Вітовського, 57

м. Львів, вул. Перфецького, 2А

Та за телефонами:
тел. (032) 2632404;

тел. (032) 2622072;

тел. 102.